Červenec 2009

Rozvrhy hodin

28. července 2009 v 14:32
Můžete si je doma přes kopírku skopírovat a pak je ve školním roce použít!Rozvrh 4
Rozvrh 3
Rozvrh 2
Rozvrh
//<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); //]]>

//<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); //]]> //<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ var hidden = document.createElement('input'); hidden.setAttribute('type', 'hidden'); hidden.setAttribute('name', 'ratingEater74ed'); hidden.setAttribute('id', 'ratingEater74ed'); hidden.setAttribute('value', 4 + 5); document.getElementById('SEWrapratingEater74ed').appendChild(hidden); //]]>
8
img501/7619/rozvrhbx3.png //<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>


rozvrh1fi.jpg
rozvrh0sr.jpg
Chcete ještě přidat? :-)

Diplom pro mě

28. července 2009 v 12:16

Máme tenhle blog zrušit?

28. července 2009 v 12:13
Nikdo na tenhle blog nechodí a mě je to docela líto. ale nedá se nic dělat. Myslíte si že máme tenhle blog zrušit? Řekněte nám to v anketce a do komentářů kdyžtak napište co byste chtěli změnit a my se o to pokusíme. Pokud bude většina proto aby se tento blog zrušil asi ho opravdu zrušíme.

Jakou posloucháte muziku?

28. července 2009 v 12:08
Hlasujte v anketě.

Omluva a řešení

28. července 2009 v 12:06
Omlouvám se že nevyšel druhý díl časopisu Svět, ale stejně ho nikdo nečte, takže vám to je asi jedno. Vyjde až asi v září nebo v říjnu podle toho jak to budu stíhat. časopis bude vycházet jednou měsíčně.

Didl a Didlina

26. července 2009 v 15:40
Kominík nosí štěstí ne? DIDDL
Zřejmě maškarní,Pimbolíkovi to hrozatáncky sluší.
Tyhle poštovní stránky jsou krásné.
A jen banana banana banana koko baoba
DIDDLINA
Na dovolené
Královna noci
Opravdu vzorná kuchařka


Jednorožci obrázky

26. července 2009 v 15:37

unicorn01b.jpg unicorn image by joeyjayjowinterwalker.jpg unicorn image by oranna07unicorn1.jpg Unicorn image by gooseggzmidnightsecrets.jpg unicorn image by Irish_Holly_Leounicorngreen87-vi.jpg unicorn image by krazyangel79

Shirský kůň

26. července 2009 v 14:38

Já bych na něj asi nikdy nesedla jsou moc krásní,ale jsou hrozně moooc velký. Shirský kůň
* Se svými 172 centimetry v kohoutku je vůbec největším koněm. Je opravdovým obrem mezi koňmi. Je typickým anglickým koněm a mnozí lidé ho považují za nejlepšího těžkého tažného koně. Jeho pojmenování pochází ze středoanglických hrabství, kterým se v Anglii říká shires.*Původ a historie: Shirský kůň byl vyšlechtěn křížením clydesdalských hřebců a těžkých klisen různých anglických rázů, v jejichž žilách kolovala krev starých válečných koní, tzv. war horses. Tyto klisny stejně jako clydesdalští koně vděčí za svůj vznik středověkému válečnému anglickému koni, který se nazýval "velký kůň". Ve skutečnosti byl pouze asi 157 cm vysoký a jen málo se podobal dnešnímu shirovi. Velcí těžcí koně se v Británii objevili až koncem 16. století, kdy "velký kůň" již nemohl nosit rytíře v plné zbroji a začal se používat k tahání těžkých vozů a kočárů na venkově. Největší vliv na na vývoj mohutného moderního shira měl těžký vlámský kůň. V průběhu 16. století a na počátku 17. století byli angličtí koně kříženi s koňmi holandských podnikatelů, kteří v Anglii odvodňovali rašeliniště. Mechaniku "černého koně", jak ho pojmenoval Oliver Cromwell, pak zlepšil fríský kůň.
cdgdfg
Již v době římské invaze na území Británie se Caesar ve svých Zápiscích o válce galské podivoval mohutnosti a ráznému kroku britských koní, kteří byli zapřaháni do válečných vozů. Jeho obdiv byl tak velký, že si nechal řadu těchto koní poslat do Říma.
Koncem středověku byli shirští a clydesdalští koně nejtěžšími válečnými koňmi vůbec. Rytíři při cestách vodili tyto koně po své pravé ruce a nasedali na ně těsně před bitvou. Svých koní si vysoce vážili. Kůň totiž musel unést těžké brnění kterým byl chráněn on sám i jeho jezdec a musel být hbitý a výborně vycvičený. Dějiny Anglie ve středověku se psaly ze sedel shirských koní.
Když se však začátkem novověku začalo válčit jiným způsobem, začali tito váleční koně ztrácet na ceně. Stali se z nich tahouni těžkých kar a vozů v přístavech. Tahali i lodě proti proudu řek, byli využíváni v zemědělství a nejvíc byli a jsou spojováni s těžkými pivovarskými vozy. Byli proto nazýváni "dray horses" (pivovarští koně), nebo "cart horses" (vozoví koně).
gfhhfj
Krasavec ;o)
gfvghfhd

Zakládajícím hřebcem shirského plemene byl Packington Blind Horse, který působil v letech 1755 - 1770 v chovu Ashby-de-la Zouche. Byl to vraník a v 1. plemenné knize shirů je zanesen velký počet koní, kteří jsou považováni za jeho potomky. Teprve v roce 1884 byl zvolen oficiální společenský název pro shirského koně a současně byla vytvořena společnost Shire Horse Society, která nahradila původní Cart Horse Society (vznik 1876). Mezi lety 1901 a 1914 bylo každoročně zapsáno více než 5000 zvířat a chovatelé je hromadně vyváželi na trhy ve Spojených státech. Po druhé světové válce, kdy se shirové neuplatňovali ani v průmyslu, ani v zemědělství, jejich počet silně poklesl, stále však existují nadšení lidé, kteří toto krásné plemeno nenechají vyhynout.

Shirský kůň
*Popis a charakteristika: Vzhled sirů se po celá staletí příliš neměnil. Snad jen po válce byla větší poptávka po koních s méně hustou srstí, jemnější hřívou a kratšími rousy. Oblíbenou barvou je černá s jemnými bílými rousy, jinak převažují hnědáci, světlí či tmaví. Pokud jsou hřebci rezaví, nebo se u nich vyskytuje zbarvení roan, nejsou vybráni do chovu. Na těle se nesmějí vyskytovat bíle skvrny, zato bílé odznaky jsou velmi časté. Oblíbení jsou bělouši.
Hlava je středně velká se širokým čelem a mírně klabonosá. Uši jsou špičaté a velmi pohyblivé a svědčí o pozornosti a vnímavosti těchto koní. Oči mají poddajný a inteligentní výraz. Krk je na těžkého koně poměrně dlouhý, působí však harmonicky a je dobře nasazen. Hřebci mají výrazný tukový hřeben. Hluboký hrudník je prostorný a umožňuje dostatečný rozvoj plic, plec je dobře tvarovaná pro chomout. Obvod břicha se pohybuje kolem 180 až 245 cm. Hřbet je krátký, silný a dobře osvalený, nesmí být prosedlaný nebo kapří. Mohutně osvalená bedra jsou dobře vázána se skloněnou zádí.
Shirové jsou oproti clydesdalským koním rannější, rostou rychleji a jsou lymfatičtější. Je to následek bohatší výživy v hříběcím věku. Jsou pomalejší, ale vynikají největší tažnou silou. Končetiny jsou poměrně dlouhé a suché, dobře osvalené, s dlouhými spěnkami a širokými, plochýmií hlezny. Obvod ploché holeně je 28 - 32 cm. Široká kopyta jsou pevná. Rousy mají být hedvábné a jemné. Vyrůstají vpředu až nad karpálními a vzadu nad hlezenními klouby. Jsou ozdobou každého koně a pečlivě se o ně dbá.
fdgfhhft
*Povaha: Shirové mají živý temperament. Jsou odvážní, ochotní a vytrvalí. Jsou dobrosrdeční a ovladatelní i dětmi.

*Využití: Velmi oblíbené jsou různé soutěže, včetně soutěží v orbě nebo v tahu jedno-, dvou- a čtyřspřeží. Kvalifikační závody vrcholí v říjnu ve Wembley, kde je mimo jiné zvolen i kůň roku. Využití shirských koní je mnohem větší, než by se na první pohled zdálo. Práce tažných koní je na kratší vzdálenosti (12 - 15 mil) ekonomičtější než nákladní doprava, a to především v centrech velkých měst. Největšími podporovateli těchto koňských obrů stále zůstávají pivovary, ale roste i zájem u rozvozců pečiva a pořádkové služby. Pomýšlí se také na návrat koní do přístavů, na jejich využití v obchodní síti a turistickém ruchu, o své se hlásí i zemědělci a lesníci. Shirští koně jsou také oblíbenými producenty těžšího typu hunterů, kteří vznikají křížením plnokrevných klisen a shirských hřebců. I když se běžně na shirech nejezdí, v Německu je můžeme spatřit i v drezurních ukázkách.
Pěkné ;o)

*Tažná síla shirů: Díky své mimořádné síle je shirský kůň držitelem mnoha rekordů v tahu. Například na výstavě ve Wembley v roce 1924 pár shirů dosáhl v tahu při dynamometrickém měření vyvíjené tažné síly maximální výkon, a to tah 50 tun, což je největší meřitelná zátěž - nejvyšší tažná síla na stupnici dynamometru. Týž pár, zapřažený v tandemu na kluzkém žulovém dláždění utáhl 18,5 tuny, ačkoliv souhra koní nebyla právě
příkladná.vcbvb
fgfdgTažná sílá Shirů

Koňské animace

26. července 2009 v 14:36
Tady je pár animací,které jsou hezké.
vcbvb
cdgfg
gfhfj
cccvvvvvvvvvvvv
gfhghggggh
ahoj
vcnbvn
aho
aahoj
fdcffgfdrttz
cbbgbbndsxsw
dfdggg
fdfgf
aahho
fdfdg
acchojky
dfdg
bgng

Doučování pro vás

21. července 2009 v 12:02
Jsem poměrně dost chytrá a tak mě napadlo že bych někoho mohla doučovat. Problém je v tom že jenom děti do 4. tříd. Kdyby někdo doučovat chtěl tak ať napíše do komentářů a dohodneme se kdy a kde (jestli přes skype nebo přes nějaký chatt). A co za to chci? Jen jednu službičku. Chci abyste aspoň 5 lidím řekli ö tomhle blogu a aby se sem těch 5 lidí podívalo a napsalo komentář. Pak mi k tomuhle článku napište jaké má těch 5 lidí přezdívky v komentářích.To je opravdu vše. Doufám že s tím souhlasíte.