Březen 2011

LPS - porovnávání

31. března 2011 v 17:24 | Zuzka a Káťa
Tady porovnání, jak vypadajáí lps zvířátka a jak vypadají ty zvířata ve skutečnosti :-). Je to docela zajímavé, ne? Tolik se liší, ale přitom víme o jaké zvíře se jedná. Třeba prohlědněte si netopýry. Naprosto se liší! Ale kdyybyhc vám ukázala obrázek lps netopýra, ihned by ste to poznali.... :-)Líbí? Můžu i přidělat, ale pouze na požádání do komentářů! :-)


P.S. Už se to tady snažím asi čtvrt hodiny zveřejnit a nic. No, tak doufejme, že se to povede! :-) Ono mi to totiž pořád ukazuje, že je text článku prázdný. No nenaštvalo by vás to? :-P A taky kvůli tomuhle byla ta Zkouška. Takže se moooc omlouvám, nevadí vám to? A nebojte, článek zkouška brzy vymžu :-).

Zkouška

31. března 2011 v 17:15 | Zuzka
Čauky, něco zkouším, nevšímejte si toho :-). On mi tak trochu blbne PC... :-)

Abeceda barev

31. března 2011 v 12:23 | Zuzka
Absolutně černá

Bílá

Cihlová


Dřevěná

Ementálová

Fialová

Grahamová

Hnědá


CHaluhová

Ideální :-)

Jarní zeleň

Krvavě červená


Levandulová

Modrá

Narcisově žlutá

Oranžová


Pleťová

Q


Růžová


Stará

Tmavě růžová


Ultra fialová


Vínová

W


X


Y


Zelená

Křečíčci :-)

31. března 2011 v 10:45 | Zuzka
Já jednoho mám, říkám mu Cukřík. :-). Máte nějakého, vy? :-). Tady máte obrázky!

Mimi :-)

Chcete další obrázky? Pište do komentářů! :-)

Komiksy Tonda Obal :-)

31. března 2011 v 10:06 | Zuzka
Tááákže, tady jsou komiksy :-). Možná vám připadají traoné, ale rozhodně pomůžou třídit odpad, tudíž neznečisťovat naši Zemi! A pár vtípků tam taky je :-)Tak co, jaký je váš názor?
:-)

Výrobky z ptákovin

31. března 2011 v 9:11 | Zuzka
Některý jsou fááákt dobrý :-). No podívejte sami! Jo a prodávají je na www.ptakoviny.vyrobce.cz , takže pokud budete mít o něco zájem :-)....


No... Většina je sprostá, moc se vám omlouvám...

Návod na ušití kabelky

31. března 2011 v 8:46 | Zuzka
Slíbila jsem vám to :-). Takže tady je máte!

Tento návod je z blogu www.beruzzka.blog.cz

Pompadůrka a návod na její ušití

11. prosince 2008 v 14:18 | Týnka | Jak ušít:
Nedávno jsem ze zbytků látky ušila krásnou kabelčičku, tzv: ponpadůrku, nosím v ní do školy různé drobnůstky, a napadlo mě, že by takovouhle kabelčičku chtěla každá holka. A protože ušít jí je velmi snadné, napreslila jsem snadný návod. Každý, kdo už někdy zkoušel šít to jistě zvládne :-)
Návod k ušití :
1) nastřihneme si tři kružnice, dvě velké a jednu malou, barevnost nechám na vás, ale já mám černou látkou to co je na plánku tmavě růžové a bílou to co je světle růžové
2) Na maém kruhu pro kapsy vypracujeme olemování ( můžete kruh obentlovat a pak kraj ahnout a prošít, nebo celý kruh olemovt nějakou stužkou, to nechám na vás)
3)malý olemovaný kruh položíme jeho rubem na líc velkého kruhu, a malý kruh 3 krát prošijeme, je to asi ve vdálenosti 12 cm od sebe na konci šití uzašijeme
4) ted máme připravené malé kapsičky a vnitřní stranu ponpadůrky
5) položíme lícem na líc obě velké kružnice a prosíjeme celý jejích obvod asi za půl cm od kraje s tím že nedošijeme 5 cm pro obrácení
6) obrátíme kabelku na líc, krásně vymneme a vyžehlíme okraje s tím, že nedošité místo zahneme dovnitř, a celou kbelku opět prošijeme asi za půl cm, tím zajístíme hrany a došijeme nedošitý otvor.
7) Dále kabelku rpošijeme asi 3,5 cm od kraje a pak ejště jednou asi 2 cm od minulého šití, tím vytvoříme tunílem na provlečení stuhy
8)Z vnější strany do tunílku uděláme protisobě nástřihy, pozor, at neprostřihnete vnitřek kabelky je důležité udělat vážně jen malé nátřihy na provlečení, tyto nástřihy můžeme zpevnit lepidlem..
9) odměříme si 2 šnůrky dlouhé asi 75 cm, šnůrku protáhneme vždy od jedné dírky k druhé ( šnůrku navlečte na malý spínací špendlík pro lepší protažení) druhou také protáhneme ale druhou stranou tunílku.

10) šnůrky zdrhneme :-)

Kabelky

31. března 2011 v 8:41 | Zuzka
Každá holka si jednou pořídí kabelku... Tady máte ty NEJ (horší, lepší :-)) kabelky! A je jich fááákt dost :-).
A nezapomeňte se juknout na konec :-). Je tam meší článeček :-).


Chcete mít originální kabelku?
To se dá jednoduše zařídit! Můžete si třeba zkusit nějakou ušít. Já už to zkoušela :-). Je to jednoduché! A na internetu určitě najdete návod. Víte co, já nějaký přidám, jo? Ale až v dalším článku... Ušitou kabelku či tašku si potom můžete ozdobit knoflíčky, zipy nebo korálky. Nebo vším dohromady! Můžete si na ní také něco nakreslit speciálními barvami. Myslím, že ani třpytky by nebyly špatné :-). A co když se vám nechce šít? Můžete si podobně ozdobit už koupenou kabelku, případně na ní našít kusy látky, či síťoviny. Můžete to udělat i s nějakým oblečením :-). Tak přeju hodně štěstí!
P.S. Máte nějaký další nápad, jak mít originální kabelku? Pištu do komentářů nebo na email blogisekzuka@seznam.cz !

Radost, mladost, štěstí, láska....

31. března 2011 v 8:28 | Zuzka
Jak na obrázku vyjádříme radost? Jak mladost, jak starost? A jak třeba lásku či štěstí? Tady máte pět prvních obrázků, co se objevily na googlu pi zádaní jednoho z těchto slov...

Štěstí
Láska
Radost
Ehm, ehm... Omlouvám se, ale slíbila jsem pět prvních, muselo jít i tohle :-)
Mladost
Starost
Přátelství
Vyhodnocení: Každý pocit, každá vlastnost, to vše se dá vyjádřit jinak. Je jen na člověku, jak to pojme. Symbolem lásky je srdce, symbolem štěstí čtyřlístek. Ale proč, kdo to určil? Tímhle se můžeme zabývat do nekonečna... Klidně si můžeme tyto symboly vyměnit, vždyť je jen na nás, jak bude obrázek pojmenován, kam bude zařazen. Každá láska, každé přátelství, no prostě vše, je vždy jiné. Proto musí být jiné i jejich obrazy!
Chcete ještě nějaký pocit, cit atd... vyjádřit v obrázku? Pište do komentářů jaký!

Máme nový dess! :-)

30. března 2011 v 18:54 | Zuzka
Tak co, líbí se vám náš nový dess? Názory pište do komentů!

Teď budeme mít new dessy častěji, jelikož mi je dělá supr holka :-). Takže dííííky ti! A vy pište, co byste na dess chtěli :-). Záleží mi na vašem názoru!