Prosinec 2011

Veselé Vánoce!

24. prosince 2011 v 16:42 | Zuzka
Takže, přeju všem ty nejkrásnější Vánoce :) Hodně dárečků atd..., prostě všechno, co je hezké ;).
A dál vám chci něco říct (napsat). Chci, abyste si vážili Vánoc, které strávíte doma se svými blízkými. Protože některým se toto nepoštěstí. Třeba staří lidé v domově důchodců, ty stráví Vánoce tam (většinou, najdou se i vyjímky). S ostatními důchodci a s pečovatelkami. A co taky lidé v nemocnici? Chudáci. Musí Vánoce slavit s doktory a ostatními pacienty, pokud za nimi nepřijdou jejich blízcí. No a bezdomovci? Dobře, není to zas tak dobrý příklad, někteří si za to můžou sami. Ale líbilo by se vám strávit Vánoce na ulici? Ne. Je další spousta lidí, co z nějakých důvodů nemůže být na Vánoce se svými blízkými. Zkuste jim ty Vánoce zpříjemnit, třeb my jsme se skautama šli zpívat koledy do domova důchodců. Někdy chodíme do nemocnice, někdy sem. Každý rok. A vidět pak ty usměvavé tváře, to je ta největší odměna.

Jana Eyrová

21. prosince 2011 v 6:49 | Zuzka
Asi jí všichni neznáte Nevím. Je to celkem známá osobmost, i když už mrtvá. Já jsem to jméno znala, ale nevěděla jsem o ní skoro nic. To se změnilo, když jsme měli ze školou jít do kina na Tintinova dobrodružství. Bohužel (spíš bohudík) se Tintin nekonal, a po dlouhém přemýšlení nám pustili Janu Eyrovou. Bylo to s titulkama, což mě trochu naštvalo, ale jinak to byl krásný film. Možná, že si brzy přečtu tu knihu.
Celé se to motá kolem té Jany, které umřeli rodiče a žila u své tety, která ji nenáviděla. Když byla starší (cca 10 let) poslala jí teta do takové školy, kde je úplně v klidu mlátili. Ale mělo to výhodu - měla pak velmi dobré vzdělání. Po dokončení té školy šla pracovat jako soukromá učitelka jedné dívky, práce jí bavila, měla tam i svůj pokoj, bylo to veliké sídlo. Pak potkala otce Adélky (té dívky co jí učila), pana Rochestra a pomalu se do něj zamilovávala. On jí taky miloval a nakonec jí požádal o ruku. Aly když se měli oddat, zjistila, že on už má jednu manželku. On jim jí ukázal. Ta jeho manželka se totiž zbláznila, byla zavřená v tmavém pokoji bez nábytku. Jana utekla, už si myslela že umře, ale zachránil jí Jan Křtitel á dokonce jí i sehnal práci učitelky ve venkovské škole. Pak jí požádal o ruku. Ona nepřijmula a utekla zpátky za Rochestrem, kterého pořád milovala. Když tam byla, sídlo bylo vyhořelé. Pak potkala jednu dámu, co tam také žila a ta jí řekla, že to tu zapálila ta Rochestrova zblázněná manželka a že by všichni uhořeli, kdyby je Rochester nevynesl ven. Pak chtěl vynést i tu svou manželku, ale ta skočila ze střechy. On prý pak stál v palemenech a vypadalo to, že čeká až ho sežehnou. Jana se zeptala, kde je. Pak bylo vidět jak běží a běžela za ním. Našla ho, ale byl slepý a zarostlý. I tak s ním zůstala a políbili se, tak to končí.
Jana Eyrová
Rochester
Jan Křtitel

Útulky :(

20. prosince 2011 v 6:52 | Zuzka
Útulky jsou vážně skvělý. Né, nemyslím to ironický. Útulky pomáhají zvířátkům, které nikoho nemají. Obdivuju ty lidi, co tam pracují. Obdivuju ty pejsky, kočičky, co tam jsou. Nemají to lehké, chudáci. Předstvate si, jak by bylo vám, kdyby vás rodiče odložili. Útulky jsou jako dětské domovy. V útulcích jsou ale zvířata, v dětských domovech děti.
Ty pejsi a kočičky jsou chudáci. Chtěla bych si je všechny hnedka vzít domů a dopřát jim lásku a péči, chci aby jim zmizel smutek z očí a v očičkách se jim rozsvítili jiskřičky. Chci, aby mohli papat lahůdky, po kterých si líně lehnou na gauč. Chci, aby měli svého páníčka opravdu rádi. Chci, aby umírali v něčí teplé náruči. Chci toho pro ně spoustu a bojím se, že některým se to nesplní. Ale jednou, až budu dospělá, za ně budu klidně i bojovat. Protože když tě pak pejsek olízne, kočička zavrní, si ten nejšťastnější člověk na světě. Snažím se pro ně dělat něco už teď, možná ž ebrzy už budu mít nějakého pejska z útulku. Zatím se jen koukáme s mamkou na internetové stránky, ale brzo už budeme mít nějakého pejsánka doma :).

Zita, je to ještě štěně (křížený labrador). Já si jí bohužel vzít nemůžu, ale vy třeba ano :)

Václav Havel

19. prosince 2011 v 6:35 | Zuzka
Václav Havel byl jeden velmi dobrý Čech. Dokázal pro Čechy něco udělat. To jen tak někdo nedokáže. Pokud to ještě nevíte, Václav Havel včera zemřel ve svých 75 letech.
Doufám, že si prožil krásné a klidné stáří. Vlastně doufám, že celý jeho život byl krásný. Já to vědět nemůžu, ale on ano. Je to hrozné, když někdo umře, zvlášť, když umře takovýhle člověk, někdo, kdo byl pro Čechy důležitý. Je mi to líto, ale možná je to takhle lépe. Možná to pro něj bylo osvobození. Teď může mít klid, může odpočívat. Ať má nějaký (krásný) posmrtný život.

Kamínky... :)

16. prosince 2011 v 6:44 | Zuzka
Kamínky můžou být i krásné, nejsou to jen ty šedý šutry :D. Nevěříte? Podívejte :). (ale pro ješte větší krásu je tu máte i některé namalované ;) :D)

A oni vlastně i ty šedé šutry mají něco do sebe, nemyslíte? :)

Tamagotchi

14. prosince 2011 v 6:47 | Zuzka
Znáte to někdo? Né? Já teda jo :D. Takhle nějak to vypadá:
Já mám to růžovo zelený. Dostala jsem ho asi před třemi lety, ale tak rok na to se mi vybili baterky :(. A ty jsem dostala až teď v sobotu :D.
A o co tam jde? Staráte se o Tamagotchiho, kterého si můžeze i pojmenovat. Je to velmi jednoduché, ale naučí vás to zodpovědnosti + je to i docela legrace :D.
Máte Tamagotchiho? Jestli jo, tak mi napište :). Třeba mi s tím nějak poradíte :D.
Není to jen Tamagotchi, existuije spousta dalších hraček, kde se staráte o zvířátka :). Třeba:
Nebo další kravinky :D. Máte něco podobného? Napište a dejte mi odkaz na nějaký obrázek s něčím, co je tomu aspoň podobné :D. Nebo mi alespoň napište, jak se to jmenuje :) :D.
Tak ahój! A starejte se :)

pravopys

13. prosince 2011 v 20:35 | zuska |  Nápady od blogu
téma tídne je pravopys je to zajýmavé téme nemislyte já mám pravopys ráda co vi čežtyna my docela de a vam no ja dostavám z čežtyni samí jednyčki tak to je dobrý ne ja bych chtěla aby se v pravopyse všychny aspoň trochu snažyly ale to se my asy nepovede to pro mně neuděláte co no nyc mě to nevadý vi jednou přyjdete na to že pravopys je důležytí teda aspoň doufám protože důležytí je ale nevým jestly to výte tak vám to řýkám já budu muset za chvýly končyt už bich mněla jýt spát jsem i docela unavená zýtra pýšeme pýsemku z matyky no ja bich radšy psala z čežtyni protože ta my doufám de lýp co mislýte vi no ja sy mislým že to de a že bich mněla mýt na visvědšený jednyčku co mislyte ja mislým ze jo tak ahoj budu končyt ale až za chvýly mám ještě čas no kdibiste někdo chtěl poradyt s pravopysem tak my napyčte a já vám ráda pomůžu tak ahoj.

Tady na tom názorně vidíte, že pravopis je důležitý. Pokud jste na to stále ještě nepřišli, napište mi a já vám to do té hlavy vtluču :D.
Ale mluvit spisovně není tak důležité, možná ve škole, v práci atd... ale doma? Já si nedokážu představit, že bych doma řekla třeba To mléko je velmi dobré, já bych řekla Ňam to mlíko je dobrý, nebo tak něco :D.
Když uděláte jednu pravopisnou chybu, nic se neděje. Chybami se člověk učí, nemyslíte? Já si to teda myslím.
Pokud v pravopisu, i obecně v češtině pokulháváte, nebojte se mi napsat. Do komentářů, nebo na email z.illeova@seznam.cz nebo a.taltova@seznam.cz (spíše na tenhle, ten druhý mám přeplněný zprávami z facebooku :D) a já vám s tím ráda pomůžu. Nebojte se, v češtině nejsem úplně nejhorší, i když po přečtění předchozího textu si asi myslíte něco jiného :D. Tak pápá a učte se pravopis! :)

A tady něco primitivního na opakování, kdo mi první napíše správnou odpověď do komentářů. má diplom jistý :)

SBéčka dotříděna + nabírám nové SBéčka :)

13. prosince 2011 v 19:01 | Zuzka
Takže, Sbéčka jsou dotříděna. Kdo zbyl? Nikdo. Je vidět, že o můj blog máte veliký zájem. Pokud někdo z vás nechápe, koukněte se SEM. Už víte? Jo. Dlouho mi nikdo nekomentoval články, takže jsem se rozhodla vás roztřídit, A nikdo neuspěl. Takže pápá!

A teďka ta dobrá zprávička: Nabírám nová SBéčka, pište do komentářů, stačí přezdívka a adresa blogu :). Takže všechny nové SBéčka předem vítám! :)

Diplom pro mě od Tyno10 :)

10. prosince 2011 v 8:20 | Zuzka
Tenhle krásnej diplomek mám od Tyno10 za bleskovku :). Díky moc moc moc, je vážně úžasnej :)


Dneska je Mikuláš :D

5. prosince 2011 v 16:40 | Zuzka
Dneska je Mikuláš, to asi každý ví :D. A já si pro vás připravila speciálně dlouhý článek :D. Bude tu všechno možné i nemožné, co se vám dneska může hodit nebo nějaké mikulášské kravinky :D. Tak hezké počteníčko! :D


Mikulášská maska
Připravíme si sádrové obvazy, mikrotenovou fólii a malý kartón na nos. Na fólii vystřihneme otvor na nos, abychom mohli dýchat, a kartónem ještě nos překryjeme. Pak nanášíme sádrové obvazy. Zhruba za deset minut, pokud použijeme fén, maska vyschne a můžeme začít s dotvářením.
Na barvení masky použijeme akrylátové barvy, aby nedošlo k jejich rozmazání či smytí. Rohy vytvoříme z tvrdšího papíru, který stočíme, rohy přilepíme a obtočíme ještě sádrovým obvazem. Nakonec připevníme gumičku, aby maska dobře držela na obličeji a můžeme jít strašit děti i dospělé.

Čertovy čertoviny
Jde společensky unavený čert ulicí a potká Mikuláše. "Jejej! Co se ti stalo? Máš rozbitý nos!" diví se Mikuláš. "Budeš se divit, Mikuláši, ale byl jsem na několika návštěvách, postrašil jsem hodné dětičky, dostal jsem dobrou výslužku a jak si tak vykračuji k domovu, náhle se prudce zvedl chodník a silně mě udeřil do obličeje."

Mikuláš nemá dost
Mikuláš skončí na záchytce. Lékař se ho ptá: "Co pijete?" "Ale, pane doktore, já nejsem vybíravý. Nalijte klidně, co máte."
Tatínek po nadílce
Pozdě večer přiběhne za maminkou dceruška a křičí: "Maminko, maminko, v koupelně je čert!" "A copak tam dělá?" zeptá se maminka. "Holí zrcadlo..." "Běž si lehnout, to je jenom tvůj tatínek. Dostal mikulášskou nadílku."

Co se všechno nestane
Nešťastný Mikuláš sedí v hospodě a baví se s čertem. "Když jsem přišel, barman se mě zeptal, co si dám. Řekl jsem mu, že bych rád nějaké překvapení." "A co ti přinesl?" "Přinesl mi fotky mojí nahé ženy."

Andělské rady
Anděl říká čertovi: "Čerte, čerte, měl by ses polepšit. Četl jsi o škodlivosti alkoholu?" "Ano." "A přestal jsi pít?" "Ne, anděli, číst!"

Ďábelský nápad
Přijde čert do baru a řekne barmanovi: "Jedno suché martini." Když ho dostane, vytáhne z něj olivu a kopne ho do sebe. Pak si řekne o další, zase vytáhne olivu a kopne ho do sebe. Takhle jich vypije patnáct a dívá se na hromádku oliv vedle sebe na ubrousku a říká: "Barmane, je to deset deka?""Myslím, že ano, čerte," odpoví barman, "proč se ptáš?""Ale, Mikuláš mě poslal pro deset deka oliv."

Mikulášské vytáčky
Policajt zastaví auto, které řídí opilý Mikuláš. Nařizuje mu dýchnout do balónku. Mikuláš se vykrucuje a vysvětluje: "Jsem silný astmatik, a proto nemůžu pořádně fouknout." Policista tedy chce odebrat vzorek krve, ale Mikuláš si zase vymýšlí. Policajt: "Proč ne?" "Protože jsem hemofilik a nepřestal bych krvácet." Policistu už ty výmluvy nebaví a chce, aby Mikuláš vylezl z auta a přešel po rovné čáře. Mikuláš zase, že ne. Policajt se ptá: "Proč ne?" "Milý pane policisto, copak jste už dávno nepoznal, že jsem moc opilý?"
Skotský Mikuláš navštíví rodinu a povídá dětem:
"Tak, děti, co si ode mě koupíte?"
NEBO 2.verze...
Přišel židovský svatý Mikuláš. Sjel komínem a povídá: "Tak, dětí, kdopak si chce koupit nějaký dárek?"
Mikuláš ztratil plášť
Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni,
hledali, nenašli, byli oba smutní.


Mik, mik, Mikuláš
Mik, mik, Mikuláš,přišel s čertem na koláč.
Čerte, čerte chlupatý,nechej pytel za vraty.
Slibuju ti, slibuju,
že už zlobit nebudu.


Mikuláš
Kde se vzal, tu se vzal,
Mikuláš pod okny stál.
V ruce velkou berličku,
na hlavě měl čepičku.
Z bílých vousů teplý šál,
takhle, děti, vypadal!
Mikuláš
Až přijde Mikuláš,
řeknu mu Otčenáš,
nastavím košíček,
on mi dá jablíček
a já mu zazpívám
jak v háji slavíček.
Přijde-li rohatý
s metličkou do chaty,
schovám si hlavičku
v proutěném košíčku,
nedám mu jablíčko
ani svou dušičku.
Náš, náš Mikuláš
Náš, náš Mikuláš
nese dárky hodným dětem,
náš, náš Mikuláš
nese dárky nám.
Když Mikuláš naděluje
čertík za ním poskakuje.
Náš, náš Mikuláš
nese dárky nám.


Tady můžete sobě, sourozencům, nebo kamarádům koupit za eura fajn mikulášský balíčky :).
Svátek sv. Mikuláše je pro všechny děti očekávaný den. Pro některé je očekávání radostné, jiné děti mají obavu či dokonce strach.
Tento svátek jim můžeme připomenout jednoduchou výrobou mikulášské trojice: Mikuláše, čerta a anděla.
Pomůcky: zavařovací sklenice různé velikosti (nejlépe na Mikuláše 4 l sklenice, na andělíčky či čerty 0,7 ů nebo 0,5 l). Barvy (nejlépe remakolové - koupí se v barvách lacích, ale stačí i temperové či vodové): bílá, žlutá, černá. Barevný papír, vata, nůžky, lepidlo, zbytky tmavé a bílé vlny a trocha fantazie.
Postup: umytou zavařovací sklenici celou zvenku natřeme barvou (Mikuláše bílou, anděla žlutou a čerta černou či hnědou). Po zaschnutí pomocí barevného papíru, vaty a vlny dolepujeme obličeje.
Mikuláš: vousy, obočí a vlasy z vaty, oči, pusa, nos a čepice z papíru (viz foto)
Čert: rohy, oči, noc, pusa i jazyk z barevného papíru, vlasy, chlupy, vousy z vlny dle fantazie.
Andělíček: oči, pusa, nos a tváře z barevného papíru, vlasy z vlny či vaty, křídla z tvrdého papíru.


Tady si zase koupíte nějaké mikulášské sáčky :D.


Mikulášské menu:
POLÉVKA
Andělská zelňačka 19,- Kč
HLAVNÍ JÍDLA
150g Mikulášovo překvapení (vepřová krkovička naložená ve směsi koření
Adamova žebra, opečené brambory) 119,- Kč
150g Luciferovo sousto v bramboráku (vepřové maso, feferony, cibule,
ostré koření) 89,- Kč
150 g Čertovo Chilli con Carne s chlebem (fazole, mleté maso, chilli,
tomatová omáčka) 69,- Kč
2 ks Ďábelské topinky (dva krajíce opečeného chleba, ďábelská směs)
49,- KčTak to je pro dnešek asi vše. Jestlli chcete něco ¨k mikulášovi přidat, napište mi co a já to přidám :)