Listopad 2012

Nechte tenhle blog!

28. listopadu 2012 v 6:46 | Zuzka
Ahoj. Takže, kdo sem neustál epíše ty debilní komentáře? Možná si to neuvědomujete, ale vidím tu IP adresu, takže vím, že některé věci psal jeden člověk ;) Nebo si myslíte, že jsem tak blbá? Ne nejsem. A nenechám si ničit tenhle blog. Mám ho ráda, rušit ho kvůli vám nebudu. Stačí, abych vás zablokovala a už se sem z vašeho počítače nikdy nepodíváte ;) Ráda vás budu blokovat. Protože asi musíte být labilní, když něco takového děláte ;) Jestli proti mě něco máte, tak mi to řekněte do očí. Každý máme svoje mouchy, a já vám zase můžu říct vaše. Ale to jste tak trapný, že se musíte schovávat za monitor? To je vážně ubohý.

To, co potřebuji...

25. listopadu 2012 v 15:56 | Zuzka |  Nápady od blogu
Co vlastně potřebuju? K žiovtu potřebuju jídlo, pití.... S tím přežiju. Ale co potřebuju ještě? Peníze. Ty jsou potřeba vždycky. A myslím, že je potřeba láska. Protože bez lásky to není život. Ale láska je tak křehká a tak těžko dosažitelná.... No, kolikrát se člověk zamiluje do člověka, kterýho nemiluje. A kolikrát se páry rozejdou, rozvedou... Já se tihle věcí snad i bojím. Lásku v životě chci. A bojím se, že to skončí rozvodem..... Já už nevím. co na tohle téma psát. Prostě potřebuju k životu lásku. Nic víc.

Facebook

21. listopadu 2012 v 15:16 | Káťa
Ahoj! Kdo by neznal sociální síť facebook. Fb je sám o sobě dobrá věc ale ty lidi! Bože vzpamatujte se! Přemalovaný obličeje, vystrený prsa a duck face. Ano toto jsou jejich největší zbraně. Mluvím o blbkách z facebooku. Myslím že jste to video viděli a jestli ne tak tady je odkaz- http://www.youtube.com/watch?v=NQ3SCbzU9_o (Videa pořád blbnou). A nebo taky ty 10-ti leté holky co se vydávají za starší (13+). No, myslím si že to vážně není normální... Dobrý videa o takových věcech dělá Aik Murczechy. http://www.youtube.com/watch?v=c6VkPQEl74s Atd..
A nakonec pár blbek ať si můžete udělat obrázek sami...
Bléé... Doufám že to nebude jako nevhodný obsah.. :D
Tohle je jen malý Duck face.. :*
What the f@*k?
Ty plakáty vzadu...
A to nejlepší (nejhorší) nakonec.. :* MucQ.. xD

Zdroj- google obrázky takže jestli je něco náhodou z vašeho blogu tak se omlouvám a jestli jste něco NÁHODOU vy tak nejste normální a klidně vám zaplatim i Chocholouška..

Darování krve

19. listopadu 2012 v 18:48 | Zuzka
Takže. Já budu darovat krev (až mio bude 18 teda). A proto jsem se rozhodla, najít si o tom nějaké informace ;). A doufám, že mezi vámi se taky najde někdo, kdo bude chtít takhle pomáhat, takže jsem informace vypsala i rpo vás ;)
Podmínky: Musí vám být mezi 18 - 65 lety.
Musíte vážit aspoň 50 kg (fajn, tohle splňuju perfekntně :D)
12 hodin před tím nesmíte požít alkohol, tučná jídla, čokoládu, ořechy, mléčné výrobky ani žádná kořeněná jídla.
Ženy můžou krev darovat 3x za rok, muži 4x za rok (nefér!!! :D).
Musíte mít pas, občanku, nebo něco, aby věděli, že jste Češi.
Nesmíte měsíc před tím užívat lantibiotika, léky (nepočítá se třeba něco pro ti bolesti - tam stačí týden)¨
Měsíc nesmíte mít žádné klíště.
Tohle jsou asi nejčastější pdomínky (je jich ejště víc, ale je velmi nepravděpodobné, že byste je nesplňovali. A i kdyby jste je nesplňovali, tak vás snad ani nenapdne takhle jít darovat krev.)
Nesmíte trpět těmito nemocemi: vážnější alergie, chronické onemocnění ledvin, onemocnění srdce a cév (infarkt, srdeční vada, vysoký krevní tlak), vážnější kožní onemocnění, revmatické onemocnění, onemocnění nervového systému (epilepsie, roztroušená skleróza), vředová nemoc žaludku ani onemocnění žlučníku nebo slinivky, alkoholismus, toxikomanie.
Darování krve trvá asi 5 - 10 minut. Takže si myslím, že pár minut můžeme objetovat rpo život někoho jiného.

A pokud jste ziskový... A nestačí vám, že někomu možná zachráníte život... Tak máte taky nějaké výhody:
Máte volno v práci (24 hod). Placené volno.
Snížení základu daně z příjmu za rok o 2000 Kč.
Většinou dostane slevu na občerstvení v místě odběru. A někdy vás odmění pojišťovny nějakými dárečky.
Pro bezpříspěvkové dárce jsou tady ocenění
Krůpěj krve - uděluje se za první odběr
Bronzová Medaile prof. MUDr. Jana Janského - uděluje se za 10 odběrů. Předává se zpravidla přímo na trasfuzní stanici.
Stříbrná Medaile prof. MUDr. jana Janského - uděluje se za 20 odběrů. Předává příslušný oblastní spolek ČČK na slavnostním shromáždění.
Zlatá Medaile prof. MUDr. Jana Janského - uděluje se za 40 odběrů. Předává příslušný oblastní spolek ČČK na slavnostním shromáždění.
Zlatý kříž ČČK 3.třídy - uděluje se za 80 odběrů. Předává příslušný oblastní spolek ČČK na slavnostním shromáždění.
Zlatý kříž ČČK 2.třídy - uděluje se za 120 odběrů. Předává ČČK na celostátním slavnostním shromáždění.
Zlatý kříž ČČK 1.třídy - uděluje se za 160 odběrů. Předává ČČK na celostátním slavnostním shromáždění.
Já doufám, že jednou dostanu ocenění Zlatý kříž ČČK 1. třídy. Jenže když můžu darovat krev jen 3x ročně... od 18 let.... 160:3 je asi 53 let. Aha. A když můžu darovat jen do 65 let tak asi co?... Nestíhaj to ani chlapi, tim by to trvalo 40 let... No, pak teda ještě odběr červených krvinek se počítá jako 2 odběry krve. Myslím, že červené krvinky pomáhají léčit leukémii. A o tom zítra (nebo ve středu nebo ve čtvrtek.. nevím, jak to budu stíhat.)

P.S. Doufám, že někdo z vás bude krev darovat, Třeba jen jednou. Ale i kapička krve pomůže.

Zdravím :) O leukémii a dárcovství...

18. listopadu 2012 v 20:05 | Zuzka
Ahoj! Já za chvíli mizím pryč od kompu, tak vás chci jen pozdravit :). Půjdu si ještě číst :D Já sjem hrozná, dokážu za den přečíst třeba knížku s 300 stránkama (Konec snění od Jacqueline Wilsonové - je to nádherný, doporučuju, je to pokračování Vzdušných zámků) :D A teďka jsem četla jednu hodně smutnou knížku... Jmenuje se Malá baletka... Je o holčičce Becky. Baví jí balet a jednou by chtěla tančit v Labutím jezeře. Ale trpí leukémií (druh rakoviny, myslím že jde o nedostatek červených (nebo bílých?) krvinek). Ona pořád snila o tom, že jednou bude slavnou baletkiu..: Ale nakonec umřela :'( A já jsem si něco uvědomila. Tuhle holčičku by možná zachránilo, kdyby někdo daroval kostní dřeň. Jenže je obtížné najít toho správného dárce. A ještě když dárci stále ubývají... V tu chvíli jsem se rozhodla. Budu darovat kostní dřeň. Bavili jsme se o tom i ve škole, prý se nejdřív odebere krev a pak, když by se našel člověk, kterému byste mohli darovat, tak vám jí odeberou. Můžu zachránit život! V9m, že mě to bude bolet a já jsem na bolest dost háklivá. Ale co si musí prožívat ty nemocní? A když umřou... Jen proto, že já bych se bála bolesti... Doufám, že nikdy nebudu nijak hůř nemocná, rpotože to bych jí darovat nemohla. Samozřejmě nesmím mít ani tetování atd... Budu darovat i krev. Ta taky může někoho zachránit. Prootže dárců stále ubývá... A protože se někdo bolí bolesti, nebo se mu rpostě nic darovat ńechce, tak ostatní umírají. Jen kvůli naší bezohlednosti. Já nevím, co si o tom myslíte vy. Samozřejmě, o tich co nedarují si nemyslím nic špatného. Moji rodiče třeba taky nic nedarují (i když mamka byla hodně nemocná, takže ani nemůže). Ale já darovat chci a tohle je můj názor. A pro trochu bolesti zachráním život...

Babydow

17. listopadu 2012 v 16:11 | Zuzka
Nedávno sjem psala o hře soccerstar. Hraju ale ještě nco lepšího :D A je to asi jen pro holky :D. Možná už to z názvu Babydow vyplynulo - staráte se tady o miminka ;) :D. Bohužel, hra je zatím jen v angličtině, ale já nejsem žádný angličtinář a zvldám to ;) (někdy s pomocí překladače :D)... Hru najdete TADY. A tyd máte nějaké obrázky ;)
¨

Jen a jen Klus!

17. listopadu 2012 v 15:55 | Zuzka |  Hudba
Nějaké ty písničky :) Snad se budou líbit a doufám, že to zase nebude blbnout!

Moje osobnost

17. listopadu 2012 v 15:48 | Zuzka |  Nápady od blogu
Moje osobnost? Nevím jak jí popsat... Kdoví, jestli nějakou osobnost mám. Teda, jasně, že nejsem kopie. Jsem úplně jiná než ostatní. Ale jsem taková... No, spíš než osobnost jsem neosobnost. Lidé se mi smějí a já se ani pořádně nedokážu bránit. Možná proto se mi smějí víc a víc... Nedokážu se ozvat a nedokážu si prosadit svoje slovo. Většinou... Někdy, když sjem s lidmi, které znám, tak se ozvat dokážu, dokážu být NĚKDO. Jinak jsem ale NIKDO... Ne, nejsem nikdo. Jsem člověk, ze kterého si lidé utahují, kterému se smějí... A moc bych si přála být radši nikdo. Jsem NĚKDO jenom když píšu. Nebo si aspoň jako NĚKDO připadám. Nejsem ta nicka, jsem člověk. Když píšu, tak m lidé vidí takovou, jaká jsem doopravdy. Nevidí mě jen tak, jak vypadám. Nemůžou mě hned odsoudit podle vhledu, tak jak to většina lidí dělá. Protože v mém psaní se ukazuje moje osobnost. To jsem já. Ne můj vzhled, to já nejsem. Já jsem uvnitř, v srdci.

Optické klamy

15. listopadu 2012 v 15:11 | Káťa
Projíždím facebook a nejednou mě zaujal jeden obrázek a tak vám uděám článek o optických klamech. No spíš vám sem dám obrázky.. ;)


jjgh

i

Tohle pujde trošku blbějc vidět..

Soccerstar

9. listopadu 2012 v 12:10 | Zuzka
Ahoj :) Co je to soccerstar? Taková rpaštěná fotbalová hra :D Já sice fotbal nesnáším, ale tahle hra mě baví :D Najdete jí TADY. Pokud jí začnete taky hrát, tak budu vážně ráda, když se připadá do klubu, kde jsem já :) Jmenuje se Gadisky. Berem všechny, jen ne brankáře, to jsem já! :D