Duben 2013

Proč zrovna já?

24. dubna 2013 v 19:14 | Zuzka |  Nápady od blogu
Tak tuhle otázku jsem si poikládala vážně často. Proč zrovna já jsem ošklivá? Proč zrovna já nejsem bohatá? Proč zrovna já tohle neumím? Proč zrovna já? Proč?
Jenže všechno se změnilo. Mně došlo, že na tom nejsem až tak špatně. Co mi vlastně chybí? Jo, nejsem krásná. Ale potřebuju krásu? Vážně, jako modelka bych se živit nepotřebovala, a když mnou lidi budou opovrhovat kvůli tomu, jak vypadám, tak to prostě nejsou ty správní lidé. A potřebuju být bohatá? Nepotřebuju, stačí mi to, co mám. Že nemám nejnovější mobil? Že nemám vlastní počítač? Ne, tyhle věci už mi vážně nechybí... A když něco neumím? No a co, s trochou píle se to možná naučím. A když ne,, nevadí, určitě umím i něco jiného, co zase někdo jiný neumí.
Prostě, přišla jsem na to, že na tom nejsem až tak špatně. Někdy se stačí na chvíli zamyslet, a zjistíme, že někteří lidé jsou na tom hůř. Co lidé třeba v Africe? Ty nemají skoro nic. Děti by rády byly doktory, učiteli... Ale třeba se jim to nikdy nesplní. A co lidé s rakovinou? Nebo lidé jinak těžce nemocní? Můžou mít všechno, ale nejcennější bude právě to zdraví, život. Prostě, na světě je spousta lidí, kteří jsou na tom hůř než my. Až se někdy zeptáte: ,,Proč zrovna já?" Zamyslete se. Opravdu je to tak hrozné? Vážně? Někdy stačí chvilka přemýšlení a přijdete na to. Možná budete muset přemýšlet déle, ale věřím, že někdy přijdete na to, že otázka ,,Proč zrovna já?" je někdy vážně zbytečná.... Někdy se na ní ptáme jen z vlastní rozmazlenosti. Jsme zvyklí na něco a pak to nemáme a hned si zoufáme. Stane se nám maličkost a zase je tady tahle otázka. Ale opravdu, kvůli malichernostem se svět nezboří!