Dny, které mám nejraději

2. dubna 2014 v 20:21 | Zuzka |  Škola školička
Jedna z těch... Eh.
Ale chápejte, do školy. Už to, že jsem to psala doma, je přímo zázrak.
Avšak ta kvalita... No bože. Musíte pochopit tu myšlenku, jasné?
Tak tady to je.

Dnů už mám za sebou spoustu, i když jsem mladá. Jaké dny jsou mé nejoblíbenější. Které jsou pro mě nejkrásnější?
Na každém dnu je něco hezkého. Stačí se jen pořádně rozhlédnout. Je jaro, všude okolo vidíme rozkvétající květiny. Příroda přímo hýří barvami. Když se budeme dívat pozorně, spatříme i motýly. A kolik věcí je krásnějších, než křehká motýlí křídla?
Co takhle třeba smích. Ten přeci léčí šrámy na duši. Navíc dokáže zpříjemnit den, je s ním pak všechno hezčí. Ať už se člověk směje čemukoliv. A aby se člověk smál, měl by být s přáteli. Ti ho vždy rozesmějí nejvíc, s těmi se může bavit o všem, dělat i ty největší blbosti… A tenhle poklad, přátelství, u sebe máme skoro každý den.
Ale ne vždy u sebe potřebujeme přátele. Co ty chvíle, které má člověk jen pro sebe. Vzít si knížku, odpočívat. Nemyslet na nic špatného, prostě nic neřešit. Uvolnit se. Vyčistit si hlavu. A užívat si té chvíle, kdy prostě nemusíme nic…

A takovéhle krásné věci potkáváme denně. A tak jsou nejhezčí dny ty nejobyčejnější. Samozřejmě, že mě těší, když jedu někam na výlet, když mám narozeniny... Ale to je pomíjivé. Na výlet jedu jednou za čas, narozeniny mám jednou za rok. To všední dny, ty jsou tu pořád. A proto jsou krásné. Přináší nám radost stále.

Pche. To je vážně dlouhý... V sešitě to vypadalo delší. A ve wordu taky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jennifer Moonenc Jennifer Moonenc | Web | 4. dubna 2014 v 12:26 | Reagovat

Krásné zamyšlení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama