Chabý pokus o fejeton

13. května 2014 v 22:36 | Zuzka |  Škola školička
To je tak, že jsme dostali úkol z češtiny. "Pro zdatnější slohaře" stálo tam, ale samozřejmě jsme tento úkol museli dostat všichni, ať jsme zdatní či nezdatní. A tak jsem byla donucena psát fejeton, i když patřím k nezdatným, i když nevím, co to vlastně fejeton je, a i když jsem vůbec neznala nějaká témata.
A tak jsem něco zpracovala. Ehm. Fejeton.... Nevím, jestli to vůbec fejetonem je.
Uvidíme.
Čtěte tedy.
A bavte se (hodujte, pijte...).

Vždy jsem byla velmi zapomnětlivý člověk, ale v poslední době je to opravdu až neuvěřitelné.
Tak například, často kvůli tomu ráno nestíhám. Má rána totiž probíhají neuvěřitelně rychle, v několika minutách se musím obléct, připravit věci do školy, vyčistit zuby… Ano, má takový shon jen kvůli pár minutám spánku navíc. Ale stíhám to, takže vlastně není, co řešit. Tedy, nebylo by, kdyby se tu neprojevila má zapomnětlivost. Nechám doma úkol a samozřejmě si nemůžu dovolit, dostat za něj pětku! A tak se rychle vydávám zpět k domovu a prostě mi nedochází, že mi mezitím ujíždí autobus… Můžu být ráda za vstřícné rodiče či sousedy, kteří mě v takovýchto úžasných situací ke škole dovezou. Opravdu, vesnice má jednu velkou výhodu. Dobré sousedské vztahy. Jistě, že jsme měli docela poklidné vztahy i s obyvateli našeho paneláku, ale s tímhle se to rozhodně nedá srovnávat.
Ale zpět k zapomnětlivosti. Jsem doopravdy tak zapomnětlivá, že zapomenu, o čem píšu. A pak přeskakuji. Jak jste si samozřejmě už mohli všimnout.
Několikrát se mi také stalo, že jsem zapomněla na nějaký sraz. S kamarádkami, anebo se třeba jednalo o skautskou výpravu. A řeknu vám, není pak nic příjemného uhánět městem jak nějaký zběsilý indián, jen abych to stihla včas. A po cestě ještě musím vymýšlet nějakou přijatelnou omluvu, proč jdu zase, už nejméně po sto padesáté, pozdě.

A nakonec, jsem tak zapomnětlivá, že už jsem prostě zapomněla, co chci říci dál. A tak nezbývá, než to ukončit a držet mi palce, abych si brzy vzpomněla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jennifer Moonenc Jennifer Moonenc | Web | 15. května 2014 v 12:35 | Reagovat

Fejeton je krátký literárně publicistický žánr, který je psán s humorem, ironií, sarkasmem, nadsázkou a musí být zakončen pointou.
Polemický fejeton, se zaobírá nějakou problematikou a snaží se čtenáře získat na svou stranu. :)
Beseda, autor se ptá čtenáře na jejich vlastní názor a snaží se je nabádat k zamyšlení.
Nejčastěji užívaný fejeton je satirický, je plný nadsázky, vtipu i ostrých slov. Bojuje proti lidské hlouposti, pověrám i nevěrám:-), míří do svědomí čtenářů.
Měl by se týkat jednoho tématu. :-D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama