Realita a svět počítačových her

28. května 2014 v 20:58 | Zuzka |  Škola školička
Realita a svět počítačových her - chtělo by se říci, že jsou to dvě naprosto odlišné věci. Je tomu ale opravdu tak?
Samozřejmě, že ve světě počítačových her nezažíváme reálné věci. Člověk by například nikdy nevyšel ven a najednou by tam nezačal střílet do lidí, no ne?
Počítačové hry ale můžou být i docela reálné, jistě. Třeba The Sims, kde člověk hraje za postavičku a může dělat věci, které se dělají v tom našem reálném životě. Jenže přiznejme si, děláme tam většinou věci, ke kterým bychom se v realitě neodvážili, nebo které bychom v realitě možná ani dělat nechtěli.
Spousta lidí se ukrývá do světa počítačových her před realitou. A musím se přiznat, že i já to tak mám. Ono vás zrovna něco trápí, a tak se prostě na chvíli schováte. Většina lidí, kteří vašemu útěku přihlíží, si může myslet, že je to špatně. Ale já si to tak nemyslím. Kdyby člověk ze všedních problémů někdy neutekl, zbláznil by se. A to myslím doopravdy zbláznil. Takhle na své starosti na chvilinku zapomene, oddechne si. A někdy je to déle než na chvilinku, někdy člověk ve hře stráví třeba celý den. A lidem to přijde špatné, ale mně ne. Mně přijde, že je dobře si někdy odpočinout.
Ale hlavně - je mezi realitou a počítačovým světem opravdu takový rozdíl? Neprotíná se to náhodou trochu? Lidé si řeknou, že by se to protínat nemělo. Ale já na to mám zase trochu jiný názor. Hraji jednu hru, baví mě a nějak jsem se dostala k tomu, že si volám na skypu s ostatními hráči. A pár z nich jsem už viděla naživo. Jistě, mohlo být nebezpečné se s nimi sejít. Ale já už je i viděla přes internet, slyšela a díky tomu jsem se nebála. Ani jsem neměla proč, ze všech se vyklubali i v té realitě úžasní lidé. Ale je vlastně ten skype ještě součást počítačové hry, nebo už je to realita? A to, že jsem je viděla? Myslím, že je to realita. I část té počítačové hry je realita. Vždycky tam bude, protože my jsme reální a ostatní lidé, kteří to hrají, jsou také reální.

Je to zajímavé, jak se tyhle dva světy protínají. Vlastně jsou skoro stejné, jen si to někteří neuvědomují. A někteří si to zase uvědomují až moc. A tak bych to neřešila, jestli je lepší realita, nebo svět počítačových her. Každý z těch světů má něco do sebe a ani jeden by nemohl fungovat bez toho druhého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrtvolka XÍ Mrtvolka XÍ | Web | 5. června 2014 v 21:59 | Reagovat

Poprvé po dlouhé době jsem přečetla článek, který neodsuzuje počítačové hry a nepřirovnává je k mlácení někoho tyčí po hlavě. Připomnělo mi to, že dlouho jsem nehrála The Sims.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama