Bookshelf tour

23. října 2014 v 6:00 | Maddie Bonne |  Mé malé knihomolství
Všimla jsem si, že se dělají takzvané "bookshelf tour", tedy dá se říct procházka mou knihovničkou. A co bych to byla z knihomola, kdybych to neudělala taky a nepředstavila vám své miláčky? Nebudu vám říkat svůj názor na ně, ten se můžete dozvědět z milionů jiných článků. Já vám povím, jak se ke mně dostaly.
Ještě musím upozornit, že tam nejsou všichni. Často knihy půjčuju kamarádkámpár knížek bude všude možně po domě...
Ale jdeme na to!

Zlodějka knih
Kniha, o které jsem toho hodně slyšela. A tak, proč si ji nekoupit, že? Nekpuvoala jsem si ji přímo já, koupila mi ji mamka. DOkonce se mi podařilo ji přemluvit, aby zaplatila o 100 Kč víc za tvrdé desky! Nemám totiž ráda ty ohebné, navíc na tomhle byl filmový obal a já prostě filmové obaly moc nemusím.

Kdo chytá v žitě
Tahle kniha se ke mně vlastně vůbec neměla dostat. První si ji totiž koupila kamarádka, já si ji od ní půjčila a přečetla. A já si většinou knihy, které už jsem četla, nekupuju, peníze raději utrácím za ty nové. Jenže tahle se mi tak neuvěřitelně moc líbila! A tak, když jsem ji už asi měsíc obhlížela v knihkupectví, jsem jednoho krásného dne opravdu neodolala a koupila si ji. Teď ji mám doma dokonce dvakrát, protože jsem pak koupila i druhou s jasným záměrem - poslat ji s putovním deníkem knihomolů, do kterého jsem se tak nadšeně přihlásila.

Bohové Olympu - Hádův chrám
Tak myslím, že tady je to jasné. Percy Jackson i Bohové Olympu jsou snad mé nejoblíbenější série. Bohužel mám doma jen jednu z 9-ti zatím vydaných knih. A mám ji doma proto, že jsem prostě dočetla třetí díl a musela jsem čekat, než vyjde tenhle čtvrtý. Jakmile vyšel, běžela jsem do knihkupectví a ihned to začala číst. A kamarádka taky. Je to jedna z mála výjimek, kdy jsme si koupily stejnou knihu.

Sofiin svět
Byla mi jednou jedinkrát doporučena, ale na to doporučení jsem hodně dala. Jsou to vlastně dějiny filosofie, takže by se možná nečekalo, že si to koupím zrovna já. Ale já ráda přemýšlím. Takže jsem prostě šla do obchodu... A je to!

První stříbrná kniha snů
Od stejné autorky, která napsala Drahokamy (Rudá jako rubín, Modrá jako safír, Zelená jako smaragd Takže když se objevila v knihkupectví, hned jsem po ní sáhla. Bylo to před kinem, jen tak jsme se stavily s kamarádkou v knihkupectví... A já jsem prostě nemohla odejít s prázdnou. Je ale pravda, že když jsem zjistila, že to je na pokračování, měla jsem chuť ji vrátit a vybrat si místo ní jinou knihu. Je mi totiž jasné, že teď si budu muset koupit i ty ostatní díly, což je zase spousta peněz navíc. Ale co! Kniha nakonec zůstala u mě a vůbec mi to nevadí.

Hon
Objevily (nedivte se tomu Y, jsme dívky. A já vás na to musím upozornit, abyste si nemysleli, že jsem nějaký příšerný nečeštinář) jsme ji v knihkupectví. Prostě jen tak, tím, jak jsme to tam často chodily prolézat. Nejsem si jistá, jestli bych si ji koupila, ale zrovna se blížily mé patnácté narozeniny, tak jsem si ji přála. A dostala jsem ji!

Volání kukačky
Další narozeninový dárek. Tuhle knížku asi znáte, že? A já chtěla prostě poznat Rowlingovou v jiném světle, ne jen jako tu, co napsala Harryho Pottera.

Čistý
Koho by neupotalo oko, které na vás z obalu knihy přímo zírá? A když jsem při bližším zkoumání zjistila, že je tam napsáno "Pro milovníky Hunger Games" (nebo nšco v tom smyslu), byla to jasná volba. Napsala jsem si to do sešítku svých přání (kde jsou jen samé knihy) a když jsem to pak zahlédla v Praze v úžasném čtyřpatrovém knihkupectví, odnesla jsem si tuhle knihu ještě se čtyřmi dalšími. Naštěstí jsem to uhrála na dárek k svátku, který jsem měla už měsíc předtím, ale nic jsem k němu nedostala.

Alchymista (Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela)
Zaujal mě obal a vlastně i docela anotace. nejsem si jistá, jestli mě to bude bavit (ano, ještě jsem to nečetla...), ale přinejmenším to bude originální, řekla bych. Nejspíš bych si ji nekoupila, ale já už nevěděla, co si k těm narozeninám přát, když žádné z knih, které jsem chtěla, neměli! Ale samozřejmě toho nelituju, v mé knihovničce se krásně vyjímá.


Zátiší
A další narozeninový dárek. Kniha mě zaujala obalem. Říká se "nesuď knihu podle obalu", ale mě prostě tím obalem nějaké zaujmou! Pak si přečtu anotaci... Tohle je detektivka, takže asi ne úplně můj styl. Ale jsem na to zvědavá.

Tohle byla jen část mé knihovničky. Chcete i další bookshelf tour? A co se skrývá ve vaší knihovničce?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 24. října 2014 v 21:49 | Reagovat

Po Zlodějce knih a Volání kukačky už dlouho bažím :))

Sofiin svět je opravdu boží, ta kniha mi změnila pohled na svět :)

Můj výčet knih by byl velice dlouhý a zajímavý, protože některé knihy mají spletitou historii :D

2 Myfair favourite Myfair favourite | E-mail | Web | 22. ledna 2017 v 14:00 | Reagovat

Já mám spoustu knih, a až se bratr odstěhuje do Prahy a já získám pokoj a možná jeho knihovnu, budu mít uklízecí knižní amok a určitě jedna police bude volná. Dál do skříňky do poliček bez dvířek zase přijdou knížky, takže budu mít místa dost. Skoro všechny knihy, co sis koupila, se mi líbí taky. :) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama