Knižní řetězec

18. října 2014 v 6:00 | Maddie Bonne |  Mé malé knihomolství
Možná už jste si všimli, že něco takového koluje po facebooku. Je to vlastně jednoduché, stačí napsat 10 knih, které ve vás nějakým způsobem zůstaly. Rozhodla jsem se ten svůj sezna ukázat i tady vám a připsat tam, proč jsem vybrala zrovna tyto knihy. A řeknu vám, není vůbec jendnoduché jich vybrat jenom 10!
Ještě je nutno dodat, že knížky nejsou nijak seřazené podle oblíbenosti. Jsou dané prostě jen tak, jak jsem si na ně vzpomněla.

1. Percy Jackson
Copak by šlo nevybrat tam tuhle sérii? Jasně, že mi přirostla k srdci. A možná bych i mohla tvrdit, že je to snad i má nejoblíbenější série vůbec. Už se nemůžu dočkat posledního dílu Bohů Olympu!

2. Harry Potter
Popravdě, v kom tahle série alespoň trochu nezůstala? Vyrůstala jsem s Harrym. A bylo to úžasné. Vlastně první větší knihy, které jsem četla, byly asi právě tyto. Doteď ráda hraju RPG ve stylu HP.

3. Hunger Games
Nemůžu říct, že by tohle byly nejlepší knihy, které jsem kdy četla. Třetí díl mě vlastně tolik nebavil, jen jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Ale celá série se do mě vryla hodně. Až potom jsem si uvědomila, že dívčí románky, které jsem četla do té doby, pro mě asi nebudou to pravé ořechové. A stal se ze mě trochu větší knihomol, hlavně ale naprostý milovník a fanoušek všemožných knih!

4. Hvězdy nám nepřály
Snad jediná knížka, u které jsem půlku probrečela. A to jsem si prvně říkala, že to vůbec číst nebudu, vždyť je to přece o rakovině a tu já snáším těžko. Nakonec jsem ale neodala a knihus i koupila. Nelituju toho. Je to jedna z nejkrásnějších věcí, kterou jsem kdy četla. John Green mě toho spoustu naučil.

5. Zůstaň se mnou
Jedna z úžasných knih, i když asi ne nejepších. Čekala jsem, že u ní budu plakat skoro stejně jako u Hvězd, ale nestalo se. Plakala jsem až na konci. Po téhle knížce jsem ale měla chuť všechny objímat, a tak nějak jsem si začala více vážit života.

6. Ten, kdo stojí v koutě
Tahle knížka mě toho také spoustu naučila. Ale hlavní bylo, že jsem se občas ztotožňovala z Charliem. A to zrovna ve věcech, ve kterých se s lidmi většinou moc neztotožním. A jakmile je vám postava aspoň trochu podobná, má u vás knížka vyhráno. Hodně se mi tkaé líbily odkazy na různé písničky či další knihy.

7. Kdo chytá v žitě
Tuhle knihu jsem si přečetla právě proto, že byla několikrát zmíněna v Ten, kdo stojí v koutě. Je úžasné, jak je kniha čtivá, i přestože se tam toho moc neděje. Vlastně skoro nic. Ale celé se to točí kolem myšlenek hlavní postavy a to je krásné. Prý je hloupý, ale já jen doufám, že jednou také budu mít tak skvělé myšlenky jako on.

8. Farma zvířat
Chtěla jsem se stát chytřejší, a tak jsem se rozhodla, že budu číst nějaké ty známější, světově uznávané knihy. Mezi ty by se jistě dala zařadit i Farma zvířat. Po jejím dočtení... jsem byla trochu mimo. Bylo to tak zajímavé a bohužel i smutně pravdivé. Říkám si, že jestli všechny ty knížky budou tak úžasné, tak bych se i chytřejší stát mohla. Čte se to skvěle!

9. Čtyři a půl kamaráda
Tahle série mě dostala, když jsem byla mladší. Parta detektivů, kteří řeší záhady z běžného života. A v každé knížce to vyprávěl někdo jiný. Řekla bych, že nejvíc jsem byla unešená, když to vyprávěl jejich pes Sedmikrásek. A ze všech nejradši jsem měla asi Ředkvičku. Na tohle prostě nikdy nezapomenu. Kdykoliv vidím některou z knih, musím se alespoň pousmát.


10. Deník malého poseroutky
Řekněte mi, kdo tohle nezná? Asi dva díly mám dokonce doma. Rychle se to čte, člověk se u toho vážně nasměje. Tenhle typ denníkových knížek jsem měla jednu dobu hrozně ráda. A tahle s emi asi do paměti vryla nejvíc.

A jaké knihy nějakým způsobem zůstaly ve vás?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cornelie Katniss Mandy Cornelie Katniss Mandy | Web | 18. října 2014 v 7:13 | Reagovat

Percy Jackson, Harry Potter a Hunger Games...jsou skvělý knížky! Resp. série. Jedny z nejúžasnějších co jse, kdy četla! Čtyři a půl kamaráfa se mi kdysi líbilo, ale teď už ani nevím o čem to je :D Deník malého poseroutky se mi vůbec nelíbí, ale každý má jiný vkus ;) A ten zbytek neznám/nečetla jsem.

2 *WeirdUfo* *WeirdUfo* | Web | 19. října 2014 v 16:28 | Reagovat

všechny díly Harryho Pottera jsem četla nejmíň desetkrát, takže ho taky úplně miluju :)
Hvězdy nám nepřály jsem dočetla dneska (resp. mně chybí jedna kapitola, ale musím se vybrečet, protože se slzama v očích se nedá číst) a je to vážně skvělá knížka :)

3 Gil Gil | Web | 19. října 2014 v 16:34 | Reagovat

Pěkné knihy, H.P. zůstane asi natrvalo v srdci každého človíčka, který ho četl, a to je pěkné :-)
A páni, 10, to je fakt těžké! Dejme tomu:

1) Eduard Tomáš: Paměti mystika (nakl.AVATAR,1998)
2) David Godman: Život podle Bhagavána (nakl.ONYX,2007)
3) Romain Rolland: Mystický a činný život Indie (nakl.EMINENT,1931)
4) Irina Gorainoff: Serafim Sarovský (Karmelitánské nakl.Kostelní Vydří, 2011)
5) Eknath Easwaran: Gándhí člověk (nakl.Volvox globator, 2005, 140 stran)
6) Kurt Kaltreider: Ten, který loví jeleny -proroctví amerických indiánů (nakl.Pragma, 1998, 206 stran)
7) Krishna Dass: Když srdce zpívá (nakl. MAITREA, 2011, 311 stran)
8) A.Larsen: Kámen mudrců (nakl.AVATAR, 1995)
9) Dhan Gopal Mukerdží: Rámah a Sítá (přeložil Rudolf Janíček, vyšlo nákladem a tiskem Jaroslava Jiránka v Železném Brodě roku 1946)
10) Thánissaró Bhikkhu: Mysl odpoutaná jako oheň, symbolika raných buddhistických textů (nakl.Dharma Gaia,Praha 1997)

... ale neee, 10 je málo, nic se mi tu nevlezlo :D  :D

Hezký blog máš :-)

4 Gil Gil | Web | 19. října 2014 v 16:35 | Reagovat

komentář mi spadl do spamu, kdyby se Ti chtělo, vytáhni :-)
Hezký blog máš :-)

5 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 19. října 2014 v 21:05 | Reagovat

Orwell se čte až nebezpečně dobře, ale jeho "bestovka" je asi 1984, hezky i nehezky z toho mrazí, brrr jinak nad Percym, Hungry Games a všemi těmi romantickými knihami docela pohrdám, vyjímky jsou hvězdy a také ty, které neznám (trochu ty předsudky zmenším no) nevím, prostě nenávidím young adult literaturu a málokdy se v ní najde něco, co by mi padlo do oka ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama