Halloween

1. listopadu 2014 v 6:00 | Maddie Bonne |  Střípky myšlenek
Stop, stop! Nekřičte mi tady, že Halloween je pouze americký svátek a my bychom měli jako správní Češi slavit Dušičky.
Halloween je 31.10. a Dušičky 1.11., tak co je za problém? Akorát to krásně navazuje. A přiznejte se, vy byste snad neradi chodili jako malí v kostýmu po domech sousedů a nežebrali o sladkosti?
U nás to teda ale takhle nefunguje, samozřejmě. Teda, třeba mamka pracuje ve vesnické škole a tam to mají tak, že opravdu chodí po vesnici koledovat. Je to hezké. Já jsem sice taky z vesnice (z jiné, než je mamky škola, tady je to tak malé, že tu žádná škola není), ale koledovat se tu nechodí. Chm.
Takže vlastně ani nemám, jak bych ten Halloween oslavila, že? Ve škole ho totiž taky neslavíme, ono na gymplu by o to už asi maturanti nestáli, kdo ví.
Jenže včera mi jistá osoba vnukla nápad... A tým nápadem byly dýně. Vyřezání dýní. Já jsem snad dýni ještě nikdy sama nevyřezávala, no fakt. Ale říkala jsem si, už je pozdě, kašlu na to...
Jenže mi to nijak z hlavy nešlo, takže jsem hezky dopoledne 31.10. ze školy napsala mamce SMSku: "Koupila bys mi, prosím, nějakou dýni? Klidně i dvě menší." (bylo to doprovázenou bandou smajlíků, ale já už jsem dlouho tady ve článcích smajlíky nepoužila, tak si to přece nebudu kazit, že?). A moje milá maminka odpověděla, že teda jo. Ze skautů jsem odjela dřív, nemám dneska zrovna skvělou náladu, takže už jsem se těšila domů. A doma na mě čekaly dvě krásné dýně, každá trochu jiná. Pustila jsem se do práce, ale pak mi začalo Prostřeno, chápete... Nakonec bylo dobře, že jsem si dala přestávku, protože pak celá rodinka odfrčela někam pryč a já měla dům pro sebe. Takže jsem si hezky pustila písničky a pustila se do dlabání. Byla to docela fuška, neřekla bych, že by to taková mohla být, ale možná jsem to jen dělala špatně, jsem prostě kopyto. Dužinu jsem musela uchovat, čehož trochu lituju, protože mamka z toho jistě bude něco vařit a já dýně prostě nemusím. K jídlu je nemusím. Dekorace je to ale krásná.
Ksichtíky jsem si předkreslila fixou a šlo se k vyřezávání. Kupodivu se mi nepodařilo celé dýně rozcupovat na kousky. A teď už je mám obě hezky na okně, v nich svíčky a jsem spokojená, že jsem ten Halloween alespoň nějak oslavila!

Slavíte nějak Halloween vy? Můžete se svými dýněmi či kostými pochlubit v komentářích.

Tak tohle jsou moje dýničky. Chápejte, první pokus. A vypadá to, jak kdybych to fotila mikrovlnkou. Nojo, kvalitka mého mobilu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama